PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=108728}

Ella zaklęta

Ella Enchanted
6,1 22 658
ocen
6,1 10 1 22658
Ella zaklęta
powrót do forum filmu Ella zaklęta

że ten film ma tak wysoką średnią! Zupełnie nieudana, przewidywalna do bólu, próba skrzyżowania Kopciuszka (złe siostry i macocha) z Śpiącą Królewną (dar od wróżki) i Shrekiem (dyskryminacja istot magicznych), a reszta fabuły skopiowana od Długo i szczęśliwie (początkowa niechęć Elli do Chara). Nudne, nie wniosło nic nowego. Dałam trzy dla Minnie Driver, która po raz kolejny udowodniła, że jest Aktorką przez duże A. Ona ratuje każdy film. Reszta aktorów chyba po prostu odzczytała tekst. Nada!

ocenił(a) film na 6
I_am_a_Bad_Girl

To jest baśń, więc fabuła jest często przewidywalna. Ja jednak obejrzałam film ze względu na Anne Hathaway i szczerze powiem, że mi się podobał.

ocenił(a) film na 3
s0nka

Nie dziwię się, bo chyba jeszcze jesteś na etapie komercyjnych arcydzieł... Bez obrazy:)

I_am_a_Bad_Girl

Więc bez obrazy, ale to jest film dla dzieci...

wioletaHP

Racja. Obejrzałam to do końca tylko dlatego, że grał tam Hugh Dancy.

I_am_a_Bad_Girl

Zgadzam się ...ze choć to jest baśn to jest ona tak nudna że poprostu cały film przespałam.Zaczynał się nieźle, ale później masakra...Przesłodzona historyjka...Nawet w baśni nie jest aż tak słodko.... Baznadzieja...masakra i najgorszy film jaki kiedykolwiek widziałam. Bez obrazy dla fanów.

ocenił(a) film na 1
I_am_a_Bad_Girl

Po prostu nie mogę znieść tego co oni zrobili z ekranizacją "Elli zaklętej".Może gdybym nie czytała książki to nie wkurzyła bym się tak oglądając to.Ten film to jedna wielka pomyłka.

ocenił(a) film na 3
nessaa

Dałam 3, a to tylko dla Elfa-Aidana McArdle i narratora-Erica Idle, całość wypada blado...

I_am_a_Bad_Girl

Jak dla mnie film nie jest zły. Na odstresowanie i zły humor, jak każda komedia romantyczna, za którymi nie przepadam. Jednak szkoda, że tak mało trzymali się książki, która strasznie wciągała. Może byłoby lepiej.

ocenił(a) film na 6
Rosalinda

zgodzę się z Tobą ;) przeczytałam wszystkie tutaj wypowiedzi i oprócz Twojej mogłabym jeszcze przytoczyć assena podpunkt b) , hehe
ogólnie bardzo fajny filmik, ale - jak już wspomniałeś o książce- trochę za bardzo poprzemieniali, dlatego niektórzy, choćby domniemana zła dziewczyna (I_am_a_Bad_Girl) może się czepiać.....ale książka w sumie wielką rewelacją też nie była ;D

I_am_a_Bad_Girl

Anne, why?? Hugh, why??

Spodziewałam się po prostu słodkiej (ale nie nudnej) bajeczki, a dostałam przesłodzoną kiszkę, która bardzo nieudolnie nawiązuje (jak podał autor) do Kopciuszka, Śpiącej Królewny, Shreka i nie wiadomo, czego jeszcze.

Gra aktorska Elwesa to jakaś masakra. Ktoś kazał mu być tak sztucznym, czy on już tak ma?

I może mi ktoś wytłumaczyć, po co ta końcowa scena z tańcem??

ocenił(a) film na 9
Purslane

Chyba oglądaliśmy dwa różne filmy.... film jest po prostu świeży i rzeczywiście słodki , ale bardzo miło się ogląda. I osobiście nie sądzę , że kopiują tutaj Shreka. To , że pojawiła się postać ogra ( z resztą wcale niepodobnego do rzeczonego Shreka ) nie znaczy , że twórcy inspirowali się tym filmem. To tak jakby oskarżyć ich o skopiowanie elfów z powieści Tolkiena !! i nie wiem gdzie ty widzisz Śpiącą Królewnę ! A Kopciuszek to motyw bardzo , bardzo popularny i właśnie typowy dla tego typu filmów.

ocenił(a) film na 3
vera232

Nie chodzi o ogra, ale o dyskryminację i alienację istot magicznych. Hello? Śpiącej królewny nie czytałaś? Wredna wróżka której nie zaproszono i tak się pojawiła przynosząc jej w podarunku przekleństwo zamiast daru. Wróżka Elli też dała jej przekleństwo zamiast daru.

ocenił(a) film na 9
I_am_a_Bad_Girl

wybacz , o tym szczególe zapomniałam. Być może częściowo masz rację , ale tylko częściowo. Jednakże film mi się podobał i polecam go każdemu , kto ma ochotę na lekki i zabawny film w uroczym klimacie !

ocenił(a) film na 9
vera232

Ta właśnie zabawa motywami zachwyciła mnie w tym filmie, ta tendencyjność to czyste wyśmiewanie tendencyjności w innych filmach i udana parodia. W baśni Lucinda pomogłaby po upadku z nieba, ale nie! Odwracamy motyw i Lucinda tylko knoci. Nazywanie parodii kopiowaniem to niezrozumienie filmu i zamysłów autora. U mnie film zdobywa 9 za tak udaną intertekstualność.

blanacz

też mi się to podobało w tym filmie :) takie odniesienia do baśni zawsze robią na mnie dobre wrażenie. no i ciekawie akcja się rozwinęła kiedy Ella dostała nakaz zabicia księcia (wiem,to zasługa powieści). ogólnie moim zdaniem jeśli ktoś nie lubi romansu (bądź co bądź to oklepany temat) raczej nie zrozumie tego filmu. dla mnie na plus :)

Purslane

Z przedostatnim argumentem się nie zgodzę. Film nie jest wybitny (nie czytałam książki, więc porównywać ich nie mogę), ale sam w sobie całkiem niezły. Aktorstwo na dość przyzwoitym poziomie, ale to w zasadzie tyle. Większość aktorów była mdława - oprócz (moim zdaniem, oczywiście) Cary'ego, który potrafi wpasować się w niemal każdą rolę i jest jedynym powodem, dla którego stawiam aż tak wysoką notę. :)

I_am_a_Bad_Girl

myślę, że takie filmy się ogląda, bo:
a) jest się dzieckiem i to po prostu kolejna bajka, która, ostatecznie niesie jakieś przesłanie (baardzo Disneyowskie)
b) chce się obejrzeć głupi, odstresowujący film, z zakończeniem, które właśnie jest jasne od samego początku.
wydaje mi się, że od razu, po plakacie nawet widać jakiego rodzaju to jest film, wiadomo, że będzie najsłodszy happy end i idiotyczna fabuła i jeżeli ktoś nie ma ochoty na taki film, może go po prostu nie oglądać. ja tam miło spędziłam czas:)

ocenił(a) film na 5
I_am_a_Bad_Girl

mi też się ten film średnio podobał,ale to jest bajka,stworzona po to żeby 10 latki nie nudziły się w domu,też nie można od takiego filmu oczekiwać nie wiadomo czego

ocenił(a) film na 4
luna15

Prawda, ale to bajka wyjatkowo nieudana.

ocenił(a) film na 3
milkaway

Mały edit - gdy zakładałam ten temat średnia filmu wynosiła 8,3.

ocenił(a) film na 7
I_am_a_Bad_Girl

Dajcie sobie siana. Film jest miły lekki i przyjemny, nawiązuje do znanych baśni, bo taki był zamysł twórców. Anne Hathaway jest urocza, Hugh Dancy przystojny i naprawdę nie widzę powodu, żeby czepiać się tu bajkowej konwencji.

ocenił(a) film na 6
dzikakulka

Dokładnie- ten film nawet nie ma aspiracji na bycie ambitną produkcją, świadczą o tym chociażby smaczki w stylu Erica Idle ;)
Dla mnie lekki i przyjemny film- w dodatku nie wiem czy to po prostu urok bajki ale Anne Hathaway nigdy nie wyglądała tak ślicznie, uroczo i wręcz pociągająco...

ocenił(a) film na 3
I_am_a_Bad_Girl

też oceniłem na 3

typisb

E tam, nie macie na co narzekać. Całkiem fajny film, będący trochę taką parodią filmów fantasy. Można było się trochę pośmiać i oderwać od rzeczywistości.

ocenił(a) film na 7
kamiledi15

Mi się podobało
Film jest parodią Kopciuszka, chyba Robin Hooda i czegoś jeszcze
Dałem 7/10

ocenił(a) film na 5
I_am_a_Bad_Girl

Oceniłem film na 5, bo ani mnie nie wkurzył ani mi się spodobał. Takie filmy mogą sobie puszczać w tv, ale na Boga w czasie kina familijnego a nie po godzinie 20 na jedynce

ocenił(a) film na 7
I_am_a_Bad_Girl

Masz rację to przerażające ale nie chodzi o film czy ocenę.

ocenił(a) film na 4
helsinger

Obejrzałam film , nie od samego początku , ale to było tak przerażająco przesłodzone , że aż niedobrze ;/
Bez wątpienia popieram gre aktorską. Była fatalna.

ocenił(a) film na 7
Jadeee666

E tam. Film fatwy i przyjemny wiadomo bez większych rewelacji ale by się od razu czepiać jakieś prostej baśni.

I_am_a_Bad_Girl

Mam podobne zdanie. Film jest na prawdę słaby...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones