PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=838093}

Mroczne wody

Dark Waters
7,3 14 490
ocen
7,3 10 1 14490
7,1 14
ocen krytyków
Mroczne wody
powrót do forum filmu Mroczne wody

Teflon

ocenił(a) film na 7

I my to wszyscy w mniejszych lub większych dawkach mamy w organizmie?! Smażysz sobie jajeczka, drapniesz widelcem po patelni i myk, kolejna "dawka" przyjęta; nie w jedym domu widziałem podrapane patelnie z powłoką teflonową. DuPont w USA ma już tyle za uszami, że nóż się sam w kieszeni otwiera gdy ogląda się ten film. Pokazuje nam też świetnie ile lat trwa w USA oraz ile pracy wymaga przygotowanie do tak wielkiego pozwu/pozwów.

ocenił(a) film na 9
Kazikowy

Teraz pytanie czy to gówno zostało wycofane ze sprzedaży ?

wojtekfedunik

Podobno jak nie będziesz widelcem rysował po patelni i teflon nie odejdzie z patelni to jest nieszkodliwy, ale zastanawia mnie czy to nie kolejny chwyt firm produkujących tą powłokę.

ocenił(a) film na 9
SeBaLy_Kowalski

to na pewno chwyt to jest nie do pomyślenia jaką władze mają korporacje

ocenił(a) film na 7
wojtekfedunik

Teraz na patelniach itp. masz znaczek PFOA FREE.
Tylko co z tego skoro i tak pewności nie mamy co dostaje się do pożywienia.

Trochę przerażające jest to jaką władzę mają takie koncerny. Świetnie to było widać w tym filmie po tym jak podeszli do sprawy odszkodowań i wiedząc, że to trucizna nic sobie z tego nie robili.

ocenił(a) film na 7
_illusion_

nie jeden film pokazal, ze sadownictwo w usa jest niedoskonale. Szkoda, ze ludzie to parszywe swinie i musza produkowac dobra, ktore szkodza wszystkim :/

ocenił(a) film na 7
SeBaLy_Kowalski

Tak chwyt, bo jeszcze nie możesz za bardzo rozgrzewać patelni. Nawet nieporysowana patelnia ale odpowiednio rozgrzana uwalnia toksyczne substancje - do jakiej temperatury, tu pewnie koncern zadbał o odpowiednią wysoką liczbę... Lepiej omijać szerokim łukiem a Teflon i pochodne PFOA powinny być zakazane.

SeBaLy_Kowalski

- nie drap widelcem po teflonie!
- sam jesteś poteflon! Hmmm!

ocenił(a) film na 8
wojtekfedunik

Możesz poczytać o np. membranach w kurtkach przeciwdeszczowych, impregnatach do odzieży, farbach, które utrudniają zabrudzenie ścian. Warto zainteresować się również nićmi dentystycznymi, pojemnikami na żywność, opakowaniami fast-food np. do pizzy itd.

ocenił(a) film na 8
jest_jak_jest

Racja, jak się dobrze zastanowić to jest w wielu produktach... przerażające

ocenił(a) film na 8
wojtekfedunik

I tak i nie, aktualnie do produkcji powłok typu nonstick takich jak Teflon czy ILAG, używają PTFE, który tylko w procesie wytwarzania jest szkodliwy bo jego składową jest opisany w filmie związek PFOA. Generalnie rzecz ujmując, jeżeli powłoka twojej patelni jest nieuszkodzona, i nie nagrzewasz jej powyżej 230 stopni to jest nieszkodliwa dla zdrowia

burmi18

Właśnie szukam patelni, i czytam różne artykuły, i są one sprzeczne. Np.niektórzy piszą,że nie należy przegrzewać patelni, a inni, że przegrzać powyżej 250stopni to się nie da, tzn.można samą patelnię tak spalić żeby aż się dymiła, ale jak jest na niej jedzenie to ona nie może osiągnąć takiej temperatury, bo oddaje ciepło jedzeniu i przegrzanie z jedzeniem byłoby możliwe tylko jeśli by się całkiem zwęgliło to jedzenie. I te uszkodzenie teflonu też czytałam raz, że bardzo niebezpieczne, a na innej stronie, że wcale nie, bo sam teflon się do organizmu nie wchłania i jest obojętny dla zdrowia. Choroby wywołuje PFOA, ale on jest używany tylko do produkcji i podczas niej odparowuje. Zwykły człowiek prawdy w tym świecie nie dojdzie, trzeba być chyba naukowcem z każdej dziedziny. I od tygodnia nie mogę tej patelni wybrać :/

ocenił(a) film na 8
carolotta

Żeby mieć pewność, polecam żeliwne - są świetne. Aczkolwiek trochę ciężkie.

carolotta

Ceramiczna najlepsza:) Zdrowie najważniejsze. Żeliwna? Ale ta ciężka i bardziej dla profesjonalistów.

ocenił(a) film na 8
Jettel

ja najczęściej używam żeliwnej z powłoką ceramiczną ;)

burmi18

Temperatura 230 stopni nie jest wcale tak nieosiągalna. Tłuszcze mają wyższą temperaturę wrzenia:
https://smazymy.com/ranking-punktow-dymienia/

ocenił(a) film na 8
burmi18

i nie nagrzewasz jej powyżej 230 stopni to jest nieszkodliwa dla zdrowia                                                                                                                                                                                                                                                                                    ciekawe, bo 200-220 stopni to w piekarniku sie piecze drożdżówki, wiec zakladam że patelni nie da sie nagrzac do wyzszej niz ta temperatury, bo to jest temperatura najwyższa jaką w ogóle potrzebujesz do kazdego pieczenia, do niczego nie potrzeba wyższej, zwykle wystarczy miedzy 150 a 180 do ciasta, pizzy, chleba, zapiekanki. ale rownie dobrze wskazowka by nie nagrzewac powyzej 230 jest mylaca, bo po prostu niczego nie trzeba az tak nagrzewac jesli chodzi o pieczenie i smażenie. rownie dobrze mogą tak podawac, by człowiek myslal, że no przecież nie da sie nic nagrzac do takiej temp wiec zawsze jest patelnia bezpieczna :)

wojtekfedunik

Dietetycy polecają żarcie przygotowane na tym śmiercionośny przybytku.

uln

Zapewne dlatego, że tworzywo, jakim jest PTFE, zaczyna zmieniać swoje właściwości chemiczne po podgrzaniu do temperatury przekraczającej 250-260 st. czyli sporo powyżej zakresu zalecanego przy smażeniu czy duszeniu potraw. Dopiero przy tak wysokich temperaturach PTFE najpierw mięknie, a później zaczyna częściowo przechodzić w stan gazowy – wdychanie jego oparów może skutkować zatruciem, objawiającym się gorączką, osłabieniem, kaszlem, zawrotami głowy. Posługując się nawet tabelą, którą udostępnił Slawek Er dla większości stosowanych tłuszczów tworzywo PTFF jest nieszkodliwe. https://epozytywnaopinia.pl/patelnie-i-garnki-z-powloka-nieprzywierajaca-czy-jes t-sie-czego-bac/

Doceniam samą próbę podjęcia tematu natomiast szkoda, jednak że film niestety jest jednostronny.

ocenił(a) film na 7
Kazikowy

Fabula interesująca, ale sam film już trochę mniej. Brakowało mu troche dynamiki, a Ruffalo jakiś taki zamulony z wiecznie zbolalym wyrazem twarzy. Zagadnienie rzeczywiście ważne, ale sam film ze swoją ślamazarną akcją jakoś mnie nie przekonał.

ocenił(a) film na 4
Stefan_Zyskowski

Dokładnie -film tak rozwlekły i nieporadnie nakręcony że aż można zasnąć Oglądałem wiele podobnych filmów których fabuła dotyczy rozpraw sądowych ale ten jest jednym z najsłabszych Temat interesujący ale sam film nudny jak flaki z olejem

ocenił(a) film na 9
Stefan_Zyskowski

Nie jestem w stanie się zgodzić. Cała ta rozwlekłość wynikała z pokazywania pracy prawnika podczas takiej sprawy, tego jakie to żmudne. W moim przypadku wzmocniło to bardzo mocno przekaz, zaangażowałem się również emocjonalnie dużo bardziej w starania bohatera i szczerze mu kibicowałem. Jesteś w stanie przytoczyć parę tytułów, o których mówisz? Chętnie nadrobię, pozdrawiam ;)

ocenił(a) film na 8
Stefan_Zyskowski

Brakuje dynamiki? Cała sprawa ciągnęła się jakieś 18 lat. To nie jest kolejny pseudohit z Tomem Cruise w roli głównej. Zbolały wyraz twarzy? Marka zagrał faceta, który kawał życia poświęcił jednej sprawie, który widział efekty działań DuPont. Streścić w dwie godziny całą sprawę - szacun.

ocenił(a) film na 8
Stefan_Zyskowski

"Ruffalo jakiś taki zamulony z wiecznie zbolalym wyrazem twarzy" - widać Ruffalo dobrze przestudiował postać Roberta Bilotta, bo tak właśnie wyglądał i zachowywał się znany prawnik, główny bohater filmu

ocenił(a) film na 5
Kazikowy

Teflon zabija - DuPont i jemu pokrewni. Soja, kukurydza zabija - Monsato. Papierosy zabijają itd itc. To wszystko to też są narzędzia zbrodni tylko ciche nieporównywalne z bronią. Jak je usprawiedliwić by nie miało znamiona zbrodni, ano wystarczy, jak w przypadku papierosów napisać na opakowaniu dwa słowa: papieros zabija - wybór należy do ciebie. Film bardzo potrzebny ale nie oddający grozy, używając dosadnego określenia jakim jest słowo eksterminacja, jaką niesie za sobą tak produkcja tego specyfiku jak i użytkowanie jego produktów finalnych., 5/10 !!!

ocenił(a) film na 7
Szpila_1308

Co ciekawe, ścigani w USA z otwartymi ramionami zostali przyjęci między innymi w Polsce. Bo tu nie płaci się odszkodowań.

ocenił(a) film na 8
Szpila_1308

MonsaNto - mała literówka, acz znacząca dla zainteresowanych. Przy okazji polecam dokument "Świat według Monsanto"

ocenił(a) film na 5
Hanna_M

Małe, acz znaczące przeoczenie z mojej strony. Dziękuję za zwrócenie uwagi. "Świat" oglądałem. Jestem porażony tym czym nas się częstuje. Pozdrawiam

ocenił(a) film na 8
Szpila_1308

Nie ma za co. Mnie treści pokazane w "Świecie..." także zszokowały. Pozdrawiam

ocenił(a) film na 8
Hanna_M

a mnie ciągle ciekawi ta zabawna zbieżność nazwy firmy monsanto z nazwą jednej z portugalskich fortec templariuszy, ot taka ciekawostka :D

ocenił(a) film na 8
tallis1___

tego nie wiedziałam, dzięki :)

Szpila_1308

Soja i kukurydza zabijają? Ciekawe niby jak?

ocenił(a) film na 5
jporuba

Proszę obejrzeć film dokumentalny "Świat według Monsanto" a także poszperać, w internecie, w tym temacie. Czyta i ogląda się to jak najlepszą sensacje. Życie jest niczym w zetknięciu z potęgą pieniądza. Temida nie ma zasłonięte oczy by być bezstronnyą podczas wydawania sprawiedliwych wyroków, ona ma je zasłonięte ponieważ się ich wstydzi. Przyjemnego oglądania i czytania a jest tego, w tym temacie, sporo.

Szpila_1308

Ten film został opisany przez biologa Marcela Kuntza jako "pełny pseudonauki".

ocenił(a) film na 5
jporuba

Ludzie, dla pieniędzy, potrafią robić największe bezeceństwa.

Szpila_1308

Dosyć ironiczne biorąc pod uwagę że tak może być z tym filmem.

jporuba

Pewnie to biolog na uslugach Duponta. Skoro Dupont przegral, to chyba to jednak nie byla pseudonauka.

elzunia_filmweb

Oparłeś twierdzenie na tezie niepopartej dowodami.

jporuba

Oczywiście, to tylko uzasadnione podejrzenie.

ocenił(a) film na 6
Kazikowy

Najzdrowiej wpieprzać ziemniaki pieczone w ognisku, oczywiście razem ze skórką. Ew, gotowane na parze, też ze skórką ;)

Kazikowy

Polecam serial Dopesick o specyfiku zakazany w USA, Japonii, Anglii, etc a u nas wypisywanym na receptę przez lekarzy. Na zad*piu świata korpo zarabia na ciemnocie.

ocenił(a) film na 7
uln

dzięki. Obejrzę, bo rekomendacje, w tym twoja, ma zacne

Kazikowy

Ludzie w tym filmie tylko pośrednio chodzi o telefon i toksyczną chemię. Nie wiem czy ktoś zauważył, ale ten film jest o fluorze. To ta najsilniejsza na świecie neurotoksyna jest odpowiedzialna za mnóstwo chorób. Od problemów z sercem, tarczycą i stawami do Stanów lękowych, depresji oraz podatności na propagandy i niskie IQ. Fluor to narzędzie zagłady, razem z arsenem, rtęcią i aluminium. Ta trucizna znajduje się w każdej powłoce typu non-stick. Można tylko w jeden sposób pozbyć się tego badziewia. Zamień patelnie na stalowe lub szklane i jedz dużo nabiału oraz pij płyn lugola. Tylko łączenie wapnia z jodem może pomóc.

poulg12

Czytając komentarze zastanawialam się czy ktoś wspomni o fluorze,
Dobrze że chociaż ty o tym napisałeś.
Zgadzam się z tobą w 100%. Sama jestem w temacie, ale ludzi trzeba uświadamiać.
Dzięki za komentarz

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones