PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31212}

Pamiętnik księżniczki

The Princess Diaries
6,4 92 269
ocen
6,4 10 1 92269
5,1 9
ocen krytyków
Pamiętnik księżniczki
powrót do forum filmu Pamiętnik księżniczki

Tak się zastanawiam, co strzeliło autorce książek, że postanowiła sprzedać prawa do ich ekranizacji DISNEYOWI. Przecież wiadomo myło, że zrobią z tego debilną, ugrzecznioną familijną papkę, zamiast zabawnej opowieści o dorastaniu. Książki mi się podobały, bo były autentycznie zabawne, poza tym bohaterowie byli sympatyczni i interesujący. W filmie nic z tego nie zostało, zmiany w fabule poszły zdecydowanie za daleko, a obsada jest po prostu fatalna. Nawet jeśli Disney stracił już prawa do ekranizacji „Pamiętników księżniczki”, to jakoś nie sądzę, żeby po tej wtopie przykładowo The CW zainteresowało się zrealizowaniem serialowej wersji, która stanowiłaby wierną fabularnie, humorystycznie i klimatycznie adaptację książek, zamiast jakąś nieoglądalną wariację na temat pierwszego tomu. A żałuję, bo The CW naprawdę mógłby się taki serial udać.

ocenił(a) film na 3
Pottero

Popieram cię całkowicie! Wreszcie ktoś wypowiedział się na temat i sensownie. Wszyscy kochaliśmy Mię i jej przyjaciół, ale tej ekranizacji nie da się pokochać, co najwyżej znienawidzić.

ocenił(a) film na 9
Anima_Anma

Zero w tym sensu. Cała wypowiedź to stek bzdur

Pottero

Zgadzam się. A "kina familijnego" szczerze nienawidzę, więc od Disneya z daleka.

Pottero

Nie wiem, czy to jest powiązane, ale zauważyłam jedno po stworzeniu 2 części filmu. W któreś następnej części książki wyczytać można, że bohaterce nie podobają się filmy, które powstały na jej temat. Między innymi zirytował ją fakt, że Mia i Michael się rozstali na początku filmu(swoją drogą, Michael w książce był jednym z przystojniejszych chłopaków w szkole i był normalny). Więc podejrzewam, że autorce mocno nie spodobały się zmiany w filmach i z pewnością żałuje, że oddała prawa Disneyowi. Ale mleko się rozlało...

ocenił(a) film na 9
Pottero

Jakiej wtopie? Chyba za bardzo się nie znasz. A papkę to masz zamiast rozumu

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones